Prev

MY DANIŞMANLIK

SGK/İŞKUR TEŞVİK HİZMETİsgk

Şirketlerin maksimum kazanç sağlaması için başvurduğu analiz sistemi, SGK teşvik olarak tanımlanır. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından desteklenen program, işsizliğin azalmasını ve istihdamın artmasını amaçlar. Tüm dönemleri baz alan analizler kapsamında şirket çatısı altındaki tüm opsiyonlar değerlendirilir. Özellikle de sicil ve personel bazlı opsiyonlar ön planda tutulur. Bu hizmet ile şirketinize ait SGK teşvikleri hatasız, eksiksiz, kolay ve hızlı bir şekilde hesaplanabilir.


SGK Teşvik Hizmet İçeriği:

Sigortalı personellerin teşvik sorgulamalarının otomatik olarak yapılması

Şirketlerin sicil ve personel bazlı tüm opsiyonlarının değerlendirilmesi, yürürlükteki SGK teşviklerinden (6111, 17103, 27103, 4857, 2828, 7319, 3294) maksimum kazanç sağlayacak şekilde teşvik analizlerinin gerçekleştirilmesi

Neden SGK Teşvik Hizmeti Almalısınız?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) istihdamın artması ve işsizliğin azalmasını sağlamak amacıyla, bazı koşulların yerine getirilmesi şartıyla birçok iş yerini ve işçiyi desteklemektedir. Hem mevcut hem de işe alacakları potansiyel çalışanlardan optimum fayda sağlayacak teşviklerin maksimum verimlilik sağlanacak şekilde firmaların kullanabilmesi ve tasarruf geliri elde etmesi adına gereklidir.

SGK Teşvik Hizmeti Şirketlere Ne Fayda Sağlıyor?

Mevcut personellerinizle ilgili analizleri yapıp maksimum oranda tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Güncelde alınmayan SGK teşvikleriyle ilgili analiz yapılarak, tasarruf yolları arıyoruz.

Mevcut teşviklerinizin verimliliğini hesaplarken, güncel teşvik tutarınızı da arttırıyoruz.

İşe alınacak personellerin teşviklere uygunluğunu kontrol edip, gelirleri ilk adımda arttırıyoruz.

Hatasız, verimli ve sürdürülebilir bir teşvik süreci yürütüyor, verdiğimiz hizmetin doğruluğuna garantörlük veriyoruz.

SGK Teşvik Hizmetinin Sağlayacağı Tasarruf Ne Kadardır?

SGK teşvikleri ile işsizliğin azalması ve istihdamın artması amaçlanır. Aynı zamanda işe alınan ve işe alınacak personelden doğru şekilde faydalanmanızı sağlar. Şirketinizin tasarruf geliri elde etmesi için de SGK teşvik programı oldukça avantajlıdır. Bu kapsamda çeşitli SGK indirimlerinden yararlanarak sadece 1 personelden yıllık minimum 9.307,44 TL, maksimum 69.806 TL tasarruf edebilirsiniz.

MY DANIŞMANLIK sunduğu SGK işveren teşvik programı hizmeti ile mevcut personelleri baz alan ayrı bir analiz de yapar. Böylece şirketinizin maksimum oranda tasarruf sağlamasına yardımcı olur. Bununla birlikte mevcut SGK teşviklerinin verimliliğini hesaplarken, mevcut teşvik tutarını da arttırır. Tüm teşvik süreçlerinin verimli, sürdürülebilir ve hatasız bir şekilde ilerlemesini sağlayan bütünleşik yaklaşım ile insan kaynakları yönetimi sunan MY DANIŞMANLIK ile siz de şirketinizi ileriye taşıyabilirsiniz.

SGK Teşvik Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

SGK teşvik hizmetinden hem büyük hem de küçük işletmeler ihtiyaçları doğrultusunda faydalanabilir. Sektör fark etmeksizin bütün şirketler SGK teşvik hizmetinden yararlanabilir. Sadece hizmet için gerek işyerlerinin gerekse işverenlerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar vardır. Önem arz eden başlıca şartlar ise şu şekildedir:

  • İşyerinin aylık hizmet ve prim belgesi, tanınan süre içerisinde kuruma iletilmeli
  • Primlerin tamamı yasal süre bitene kadar ödenmiş olmalı
  • Herhangi bir şekilde kayıt dışı sigortalı işçi çalıştırılmamalı
  • İşyerinin gecikme zammı ve buna bağlı bir borcu bulunmamalı
  • İşçinin işe alınmadan önce, belirli bir süre boyunca sigorta girişi olmamalı